>

3 sposoby, w jakie BCS (Butterfly Catering Services) wykorzystuje monitorowanie energii do obliczania ceny kosztów energii

Butterfly Catering Services (BCS) specjalizuje się w produkcji zup i codziennie dostarcza  Dla zakładu produkcyjnego w Beringen w Limburgii, firma BCS szukała niezawodnego partnera, który pomógłby im monitorować zużycie energii przez poszczególne maszyny, ponieważ nie byli w stanie zrobić tego samodzielnie.

Po rozeznaniu rynku firma BCS wybrała Sensorfact do monitorowania 80% swoich maszyn. Dane zebrane dzięki systemowi wraz z doradztwem energetycznym pomogły BCS uzyskać dokładny wgląd w zużycie energii, zidentyfikować możliwości oszczędności i podjąć decyzje na podstawie tych informacji.

Wgląd w zużycie energii na 80% maszyn

Obliczenie dokładnego kosztu energii na wyprodukowaną jednostkę produktu

Zidentyfikowane potencjalnych oszczędności

Potrzeba

Najważniejszym powodem, dla którego BCS nawiązało współpracę z Sensorfact, jest lepsze zrozumienie, w jaki sposób energia jest wykorzystywana w produkcji i chłodzenia żywności. Ponadto BCS chce wykorzystywać dane dotyczące energii do obliczania jednostkowego kosztu wytworzenia produktu.

Oprócz spostrzeżeń, które chcieliśmy uzyskać, obecnie nie mamy wiedzy technologicznej, która pozwoliłaby na poprawę zużycia energii przez nasze maszyny. Dzięki pomocy Sensorfact udało nam się to zrobić bardzo dobrze.

Rozwiązanie

Oprócz informacji uzyskanych z czujników energii firma BCS otrzymała dodatkowe porady, dotyczące tego, w jaki sposób może zmniejszyć zużycie energii poprzez zmniejszenie mocy w trybie czuwania, wdrożenie oświetlenia LED i naprawę nieszczelności sprężarek. Sensorfact monitoruje około 80% całkowitego zużycia energii w swoim zakładzie.

Chcieliśmy uzyskać szczegółowy obraz zużycia energii, na przykład do schłodzenia pojedynczego produktu spożywczego, i pokazać te konkretne dane interesariuszom. Dodatkowe doradztwo energetyczne pomogło nam w podejmowaniu decyzji opartych na szczegółowych danych.

Rezultaty

Dzięki Sensorfact  BCS dysponuje danymi, których potrzebują, aby postawić pierwsze kroki w kierunku efektywności energetycznej. Klient ma teraz wgląd w to, jak wiele energii może jeszcze zaoszczędzić dzięki Sensorfact Smart Energy Solution.

W najbliższej przyszłości planujemy wdrożyć porady uzyskane od doradców Sensorfact i rozszerzyć system zarządzania energią o czujniki impulsów gazowych oraz opcję dodatkową – alerty. Konsultanci ds. Sensorfact świetnie poradził sobie z poradami, więc zdecydowanie liczymy na długofalową współpracę.

 

Powody, dla których klienci nas wybierają

Komunikacja z Sensorfact była wyjątkowo dobra. Ich konsultanci przejęli również obowiązki, którymi nie byliśmy w stanie zająć się wewnętrznie w żaden inny sposób

Bo van de Kerkhove Butterfly Catering Services Personel techniczny

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo