>

Citribel przyspiesza swoją transformację energetyczną, dzięki wdrożeniu systemu opomiarowania zużycia wody i energii Sensorfact

Citribel jest producentem kwasu cytrynowego, cytrynianów i innych wartościowych produktów poprzez fermentację powierzchniową melasy cukrowej. Strategiczne znaczenie ma dla firmy przeprowadzenie transformacji energetycznej i wodnej. By umożliwić te zmiany, Citribel korzysta z platformy Sensorfact w celu mapowania wszystkich przepływów energii i wody, niezbędnego w zarządzaniu zieloną transformacją energetyczną.

Pełne mapowanie obiegu chłodzenia

Decyzja o inwestycji w pompę ciepła oparta na danych

Wgląd w zużycie wody i energii na poziomie maszyny

Potrzeba

Citribel korzysta już z Sensorfact do monitorowania i redukcji zużycia energii elektrycznej i emisji CO2 w swoim głównym zakładzie produkcyjnym. Aby przyspieszyć transformację energetyczną, Citribel zdecydował się rozszerzyć naszą współpracę o nieinwazyjny system pomiaru zużycia wody i strumieni ciepła odpadowego. Jednym z ważniejszych wyzwań było znalezienie najlepszego miejsca do zainstalowania pompy ciepła. Po zebraniu danych na temat zużycia wody i przeprowadzeniu kompleksowej analizy w tym zakresie, Sensorfact umożliwił podjęcie tej strategicznej decyzji.

Rozwiązanie

Dla Citribel istotnym była możliwość swobodnego przenoszenia i łatwej instalacji czujników, co zmotywowało firmę do wyboru Sensorfact i naszego rozwiązania typu plug-and-play. Samodzielnie zainstalowali 22 czujniki energii i 5 ultradźwiękowych czujników wody, unikając wszelkich przestojów i dużych nakładów czasu i wysiłku.

Wyniki

Po wdrożeniu czujników i analizie zebranych danych Citribel był w stanie zidentyfikować potencjalnie cenne strumienie ciepła odpadowego i zmapować cały obieg chłodniczy. Ponadto firma była w stanie podjąć świadomą, skalkulowaną decyzję dotyczącą nakładów inwestycyjnych w zakresie umieszczenia pompy ciepła.

Ruben Hoofwijk, technolog w Citribel, o udanej współpracy z Sensorfact:

„Gromadzenie danych jest początkiem każdej transformacji energetycznej. Sensorfact wspiera nas w tej ekscytującej podróży, w stronę  zrównoważonego rozwoju i obniżenia naszego śladu węglowego”.

Cytat

Gromadzenie danych jest początkiem każdej transformacji energetycznej. Sensorfact wspiera nas w tej ekscytującej podróży, w stronę zrównoważonego rozwoju i obniżenia naszego śladu węglowego.

Ruben Hoofwijk Citribel Technolog

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo