>

Eagle Simrax odkrył potencjalne oszczędności w wysokości 7,5% na rachunkach za energię

Eagle Simrax jest dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, specjalizującym się w produkcji uszczelnień mechanicznych i wargowych. Ta japońska firma posiada zakłady w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie i jest aktywnie zaangażowana w transformację energetyczną.

Elastyczne wdrożenie 20 czujników bezprzewodowych

Wgląd w zużycie energii na maszynę

Oczekiwane oszczędności w wysokości 7,5% na rachunkach za energię

Potrzeba

Eagle Simrax już wcześniej poprawiał swoją efektywność energetyczną przy użyciu własnych modeli matematycznych. Miało to pozytywny wpływ na rachunki za energię, ale nie zapewniało wglądu w to, które środki konkretnie były odpowiedzialne za oszczędności. Aby uzyskać ten wgląd, zdecydowali się zmierzyć zużycie energii elektrycznej za pomocą bezprzewodowych czujników energii Sensorfact.

Rozwiązanie

Eagle Simrax wykorzystuje 20 bezprzewodowych czujników energii do pomiaru zużycia dla każdej maszyny z osobna. Robią to, umieszczając czujniki na różnych maszynach co dwa – trzy tygodnie, co daje im szczegółowy wgląd w zużycie energii na maszynę. Na podstawie tych danych stale wdrażają nowe środki oszczędnościowe i monitorują wyniki.

Wyniki

Eagle Simrax zidentyfikował już kilka rodzajów oszczędności, w tym duże oszczędności w zużyciu energii przez japońskie maszyny. Pomiary energii wykazały, że maszyny te nadal zużywają ⅔ energii elektrycznej poza czasem produkcji. Jest to spowodowane przez transformatory wymagane w japońskich maszynach do konwersji napięcia 230 V na 110 V. Podłączając kilka maszyn do jednego transformatora, udało się uzyskać oszczędność kosztów w wysokości 3,5% na całkowitym rachunku za energię.

Dzięki obecnemu rozwojowi Eagle Simrax spodziewa się uzyskać oszczędności w wysokości 7,5% na rachunkach za energię do końca 2023 roku.

Rekomendacja

Monitorowanie poboru energii wykazało, że w niektórych przypadkach zużycie energii w trybie stand-by stanowi do 65% całkowitego zapotrzebowania energetycznego. Dysponując danymi na temat zużycia, wdrożyliśmy liczne środki mające na celu obniżenie kosztów.

Bjorn Sluijsmans Eagle Simrax Inżynier materiałowy

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo