>

Jak firma Dunlop zoptymalizowała wydajność sprężarek, aby zmniejszyć zużycie energii o 10%?

Dunlop Protective Footwear jest światowym liderem na rynku obuwia ochronnego. Zespół  w Holandii szukał wiarygodnego partnera, który zapewniłby  im realistyczny wgląd w zużycie energii na produkcji.

Po  podjęciu współpracy z Sensorfact, zainstalowaniu czujników na wybranych maszynach i wdrożeniu inteligentnego systemu zarządzania energią Sensorfact, Dunlop zidentyfikował marnotrawstwo energii w swoich sprężarkach powietrza na poziomie co najmniej 10%.

Szczegółowy wgląd w zużycie energii

Szybki zwrot dzięki redukcji zużycia energii o 10% poprzez optymalizację sprężarek

Usprawnienia operacyjne oparte na danych

Potrzeba

André Douma, Global Quality & Improvement Manager, jest odpowiedzialny za optymalizację procesów operacyjnych i redukcję kosztów produkcji. Program zrównoważonego rozwoju firmy Dunlop, program oszczędnościowy oraz wynik audytu energetycznego EED zainicjowały projekt zmniejszenia zużycia energii. Wraz z zespołem dostrzegają znaczny potencjał oszczędności w ich największym odbiorcy mediów: energii elektrycznej.

Pierwszym z zaplanowanych kroków jest uzyskanie szczegółowych pomiarów zużycia energii na jednostkach maszynowych. Aby osiągnąć nasz cel zmniejszenia zużycia energii o 25%, potrzebowaliśmy rozwiązania do zarządzania energią, które zapewni nam szczegółowy wgląd w tę kwestię.

Rozwiązanie

Po zainstalowaniu czujników na kluczowych maszynach, Dunlop odkrył, że około 25% całkowitej energii zużywają sprężarki powietrza. Ta wiedza skłoniła firmę do zidentyfikowania dostępnych opcji oszczędzania energii.

Oprogramowanie Sensorfact zwizualizowało pracę sprężarek powietrza zarówno w godzinach pracy, jak i w weekendy.  Zapotrzebowanie na sprężone powietrze w weekend jest niewielkie, więc wprowadziliśmy specjalne ustawienie weekendowe. To jeden z przykładów szybkich i łatwych oszczędności.

Rezultaty

Pierwotnym celem firmy Dunlop było uzyskanie jasnego obrazu zużycia energii. Rozwiązanie Sensorfact pomogło im osiągnąć ten cel dzięki szczegółowemu wglądowi w dane zbierane na bieżąco.  W dłuższej perspektywie Dunlop planuje nadal wykorzystywać rozwiązania Sensorfact do monitorowania zużycia energii i rozszerzania swojej postawy na rzecz zerowej emisji.

Obniżyliśmy koszty energii, co doprowadziło do zmniejszenia całkowitych kosztów produkcji na jednostkę. Wdrożone przez nas rozwiązania już odniosły sukces dzięki zmniejszeniu zużycia energii przez sprężarkę powietrza o 10%.

Powody, dla których klienci nas wybierają

Jesteśmy szczególnie zadowoleni z szybkości i niezawodności interaktywnego pulpitu nawigacyjnego Sensorfact. Jest on przyjazny dla użytkownika i zapewnia nam odpowiednie wskaźniki KPI, których potrzebujemy do monitorowania oszczędności, identyfikowania wyzwań i śledzenia wpływu ulepszeń

André Douma Dunlop Protective Footwear Global Quality & Improvement Manager

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo