>

Jak Gerhardi AluTechnik GmbH zidentyfikowało ponad €42.000 rocznego potencjału oszczędności

Gerhardi jest firmą rodzinną od ponad 200 lat i w swojej siedzibie w Lüdenscheid łączy tradycję z innowacyjnością. Zrównoważony rozwój w całym cyklu życia produktu jest szczególnie ważny w Gerhardi.

Od 1945 roku, Firma dysponuje najnowocześniejszym zakładem produkcji profili aluminiowych, a aluminium oferowane w różnych stopach charakteryzuje się szczególnie niskim śladem węglowym.

Prosta instalacja i szczegółowa analiza

Potencjał oszczędności w wysokości ponad €42.000

ROI na poziomie 11,6 w pierwszym roku

Potrzeba

W maju 2022 roku Sensorfact rozpoczął współpracę z Gerhardi AluTechnik GmbH, aby zapewnić większy wgląd w zużycie energii, wyeliminować przemysłowe marnotrawstwa energii oraz przeprowadzić analizę wydajności silników elektrycznych. Od tego czasu Gerhardi używa platformy zarządzania energią Sensorfact i inteligentnych czujników do zbierania danych na poziomie maszyn.

Rozwiązanie

Dzięki instalacji czujników, monitorowane jest 51% całkowitego zużycia energii elektrycznej Gerhardi AluTechnik GmbH.  Po zbudowaniu zbioru danych, konsultanci energetyczni Sensorfact przeanalizowali szereg potencjalnych oszczędności.

Wyniki

W ramach doradztwa energetycznego udało się nam zidentyfikować oszczędności w wysokości 42 048 EUR rocznie. Ku uciesze Gerhardi AluTechnik, zwrot z inwestycji wyniósł 11,6.

Opinia klienta

Sensorfact sprawnie pomógł nam uzyskać szczegółowy wgląd w nasze zużycie energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udo Böckeler Gerhardi AluTechnik Dyrektor techniczny

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo