>

Jak IKO zidentyfikowało potencjał oszczędności w wysokości 14 000 zł. poprzez zainstalowanie czujników pulsu gazu

IKO to europejski lider rynku specjalizujący się w produkcji zrównoważonych izolacji i hydroizolacji dachów. W zakładzie w Belgii istniała silna potrzeba zrozumienia przez zespół zużycia energii na poziomie maszyny.

Korzystając z inteligentnego rozwiązania do zarządzania energią firmy Sensorfact firma IKO była w stanie uzyskać te informacje i znaleźć możliwości oszczędności, takich jak dostosowanie zasilania w trybie czuwania kotłów na olej termalny.

Dzięki analizie kotłów przy użyciu dwóch czujników impulsów gazowych znaleziono potencjalne oszczędności w wysokości 14 tys. euro. IKO będzie nadal współpracować z Sensorfact w celu ułatwienia zarządzania danymi dotyczącymi energii.

Szczegółowy wgląd w zużycie energii

Możliwość oszczędności w wysokości 14 tys. euro

Integracja systemu dla lepszego zarządzania danymi

Potrzeba

Pod koniec 2020 roku Sensorfact nawiązał współpracę z IKO w celu przeanalizowania potencjału IKO w zakresie redukcji zużycia energii. IKO było świadome tego, że może oszczędzać energię, a użycie systemu zarządzania energią typu plug-and-play pozwoliło im zaoszczędzić również czas niezbędny do zebrania i analizy danych.

Brecht Cools, kierownik ds. utrzymania ruchu w IKO:

Musieliśmy tylko zrozumieć nasze zużycie energii. Złożony system zarządzania energią mógłby nam to zapewnić, ale wymagałby od nas również dużo czasu na instalację i wiąże się z wysokim kosztem początkowym.

Rozwiązanie

Zanim pojawił się Sensorfact, IKO szacowało zużycie energii na oddział. Dzięki wdrożeniu inteligentnego systemu zarządzania energią zyskano wgląd w całkowite zużycie na poziomie maszyn. W sumie IKO monitoruje 42 punkty elektryczne i 2 punkty gazowe.

Opierając się na wskazówkach Sensorfact dotyczących oszczędności i naszych własnych ograniczeniach, ustaliliśmy priorytety, które z nich wdrożymy w pierwszej kolejności. Dzięki temu możemy łatwo  podeprzeć nasze decyzje planistyczne danymi energetycznymi.

Rezultaty

Dzięki systemowi zarządzania energią Sensorfact, IKO znalazło potencjalną możliwość zaoszczędzenia 14 tys. euro na zużyciu gazu. Okazja ta została znaleziona w procesie ogrzewania oleju termicznego, który odbywa się przez cały tydzień.

Dzięki systemowi zarządzania energią Sensorfact firma IKO była w stanie zidentyfikować potencjalne oszczędności w zużyciu gazu w wysokości 14 tys. euro. Ta możliwość została znaleziona dzięki monitoringowi systemu ogrzewania olejem termalnym, który odbywa się przez cały tydzień pracy. Z danych Sensorfact wynikło, że ogrzewanie olejem termalnym przez te kotły w weekendy lub podczas postojów nie jest konieczne i że IKO będzie w stanie zaoszczędzić energię poprzez ich wyłączenie.

W przyszłości IKO będzie używało funkcji Sensorfact Connect do integracji danych energetycznych z własną platformą, aby ułatwić analizę i raportowanie.

Teraz, gdy system jest już wdrożony, stale eksportujemy dane do naszego systemu, aby usprawnić raportowanie. Będziemy nadal monitorować nasze zużycie energii z pomocą Sensorfact i być może rozszerzymy nasz pakiet o więcej czujników impulsów gazu.

 

 

 

Powody, dla których klienci nas wybierają

Nie ma na rynku systemu tak prostego w obsłudze jak Sensorfact

Brecht Cools IKO Kierownik ds. konserwacji

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo