>

Neusser Formblech identyfikuje potencjał oszczędnościowy w wysokości 22 tys. euro

Neusser Formblech to niemiecki producent zespołów mechanicznych, specjalizujący się w technologiach obróbki blach i malowania. Dzięki powierzchni produkcyjnej 6500 m² i znacznemu doświadczeniu w różnych branżach jest cennym partnerem w zakresie cięcia, zmiany kształtu, malowania i łączenia elementów metalowych.

Na początku 2021 roku Sensorfact został wybrany do współpracy z Neusser Formblech w zakresie eliminacji odpadów przemysłowych.

Możliwość porównania i benchmarkingu maszyn

Możliwość zaoszczędzenia 22 tys. euro

Alerty zapobiegające marnotrawstwu energii

Potrzeba

Thomas Rütten, dyrektor generalny Neusser Formblech GmbH, przypuszczał, że w zakładzie istnieją możliwości oszczędzania energii. Chciał uzyskać wgląd w potencjalne oszczędności poprzez porównanie maszyn i benchmarking wydajności, jak również redukcję mocy w trybie standby.

Rozwiązanie

Neusser Formblech wykorzystał nasze inteligentne czujniki do zbierania danych na poziomie maszyn. Wdrożyliśmy 20 inteligentnych czujników, które zostały zainstalowane na różnych maszynach, takich jak wycinarki laserowe, prasy krawędziowe, wentylatory i parowniki. Po instalacji mierzono 79% ich całkowitego zużycia energii.

Po zbudowaniu zbioru danych, konsultanci energetyczni Sensorfact zbadali różne potencjały oszczędnościowe, takie jak zapobieganie marnotrawstwu energii poprzez zmniejszenie zużycia energii w trybie czuwania, skrócenie czasu rozruchu pieców i naprawę wycieków sprężonego powietrza.

Dodatkowo włączyliśmy funkcję Alerts, którą można skonfigurować w pulpicie nawigacyjnym online i która składa się z kilku reguł wykrywania marnotrawstwa energii i awarii maszyn. Po włączeniu tej funkcji Alerty wysyłają powiadomienia w czasie rzeczywistym, gdy zużycie różni się od oczekiwanego.

Wyniki

Po przeanalizowaniu strat energii podczas godzin produkcyjnych zidentyfikowaliśmy potencjał oszczędnościowy w wysokości 12 000 euro, a także pewne niewielkie oszczędności poza godzinami produkcji. Dodatkowo obliczyliśmy, że rozwiązanie problemu wycieków sprężonego powietrza przyniosłoby oszczędności w wysokości 10 000 euro rocznie, co daje łącznie 22 000 euro potencjalnych oszczędności.

Powody, dla których klienci nas wybierają

Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. Zgromadziliśmy już dwa lata cennych danych o naszym zużyciu energii

Ruud van den Heuvel GEA Koordynator Działu Technicznego

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo