>

NRF zapobiega utracie €10.600 dzięki predykcyjnemu utrzymaniu ruchu Sensorfact

Firma Nederlandse Radiateuren Fabriek (NRF), dawniej znana z produkcji wysokiej jakości kaloryferów, z biegiem lat stała się głównym dostawcą części samochodowych na rynek wtórny i przemysłowych rozwiązań chłodzących.

Zapewniają szeroki wybór ponad 11 000 części do układów chłodzenia silnika i klimatyzacji, docierając codziennie do klientów w ponad 80 krajach. Aby osiągnąć takie wyniki produkcyjne, niezbędne jest proaktywne podejście do konserwacji maszyn.

Doradztwo w zakresie predykcyjnego utrzymania ruchu na poziomie maszynowym

Alerty o nieprawidłowych wibracjach

Zapobiegnięcie utraty €10.600

Potrzeba

NRF ma tylko jeden egzemplarz niektórych maszyn w zakładzie. Konserwacja jest więc dla nich kluczowa, ponieważ awaria takiej maszyny może spowodować zatrzymanie całego procesu produkcyjnego. Firma NRF przeprowadzała już kwartalne pomiary drgań w celu wykrycia problemów, ale nie miała wglądu w to, co działo się pomiędzy tymi pomiarami. W związku z tym poszukiwano rozwiązania do ciągłego monitorowania stanu maszyn.

Rozwiązanie

W maszynach zainstalowano osiem czujników drgań firmy Sensorfact. Zostały one umieszczone głównie na piecach, suszarniach i centrach wiertniczych. Pomiary te pozwoliły im śledzić dane dotyczące drgań w czasie rzeczywistym na pulpicie nawigacyjnym online.

Wyniki

Sensorfact był w stanie wykryć anomalie we wzorcu drgań wentylatora suszarni. NRF zdecydowała się zdemontować wentylator, co ujawniło, że łożysko oscylowało i ocierało się o wał. Po przeprowadzeniu prac naprawczych wibracje znacznie się zmniejszyły.

„Oczywiście maszyny wibrują, ale w jakim stopniu te wibracje są naprawdę szkodliwe? Przekonaliśmy się teraz na własnej skórze, że zdecydowanie warto otworzyć maszynę w przypadku nieprawidłowości, wtedy można na własne oczy zaobserwować widoczne uszkodzenia. Dla nas jest teraz jasne, że monitorowanie wzorców wibracji w czasie rzeczywistym jest zdecydowanie dobrą inwestycją”.

Bez ciągłego monitorowania problem ten nie zostałby wykryty i mógłby spowodować awarię wentylatora. Skutkiem tego było opóźnienie produkcji o 1-2 dni. Monitorowanie wibracji zapobiegło stratom finansowym szacowanym na €10.600.

Wibracje przed i po regeneracji

Opinia klienta

Po tym, jak oprogramowanie wykryło wysokie wibracje na wentylatorze, otworzyliśmy go i zobaczyliśmy widoczne uszkodzenie spowodowane obracającym się łożyskiem. Natychmiast to naprawiliśmy, co pomogło nam uniknąć opóźnień w produkcji. Jesteśmy przekonani, że dzięki ciągłemu pomiarowi drgań będziemy ponosić mniejsze straty związane z przestojami.

Rene Hoornweg NRF B.V. Kierownik działu usług technicznych

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo