>

Opti-Label odkrywa roczny potencjał oszczędności w wysokości ponad €73.000 dzięki Sensorfact

Opti-Label jest ekspertem w dziedzinie etykiet samoprzylepnych i elastycznych rozwiązań opakowaniowych od ponad 23 lat. Firma znana jest z szybkiej dostawy dużych ilości produktów i niezawodnej obsługi. Dąży do wysokiej satysfakcji klienta i zrównoważonej działalności, aktywnie działając w Holandii, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Wgląd w zużycie na poziomie urządzenia

Roczny potencjał oszczędności wynoszący ponad €73.000

Alerty pozwalające uniknąć marnowania energii

Potrzeba

Firma Opti-Label podejrzewała marnotrawstwo energii z powodu wysokich rachunków za energię i zaobserwowała, że wiele sprężarek działało w weekendy pomimo braku produkcji. Chcąc zidentyfikować źródła marnotrawstwa energii, firma zdecydowała się na współpracę z Sensorfact, aby uzyskać wgląd w zużycie energii.Celem było zmniejszenie wydatków i poprawa praktyk zrównoważonego rozwoju.

Rozwiązanie

Opti-Label samodzielnie zainstalował inteligentne czujniki w szerokiej gamie maszyn, w tym w prasach drukarskich, kompresorach, systemach odciągowych i jednostkach chłodzących do lamp UV.

Wykorzystali oni funkcję Sensorfact Alerts do otrzymywania powiadomień, gdy zużycie energii przekroczyło ustalone limity. Umożliwiło im to reagowanie na alerty dotyczące maszyn, które zostały przypadkowo pozostawione włączone w weekend.

Ponadto Opti-Label otrzymywał cotygodniowe automatyczne raporty z oprogramowania Sensorfact z dokładnymi kosztami marnotrawstwa energii. Pomogło to w budowaniu świadomości w zespole i dalszym ograniczaniu marnotrawstwa.

Wyniki

Największe oszczędności uzyskano na pięciu sprężarkach i kilku innych maszynach, które wcześniej pracowały non-stop. Wyłączenie tych maszyn poza czasem produkcji przyniosło roczne oszczędności w wysokości €44.928.

Sensorfact zidentyfikował również liczne oszczędności w obszarach ekstrakcji, oświetlenia i sprężonego powietrza, które łącznie stanowią potencjał oszczędności w wysokości €28.306 rocznie. Daje to całkowity potencjał oszczędności w wysokości €73.234 rocznie.

Dla Opti-Label oszczędność energii wykracza poza oszczędności finansowe; obejmuje również kwestie środowiskowe, konserwację i żywotność maszyn. Dlatego są bardzo zadowoleni ze współpracy z Sensorfact.

Cytat

Dzięki rozwiązaniu Sensorfact oszczędzamy ponad €73.000 rocznie na energii. Pulpit nawigacyjny jest bardzo przejrzysty i od razu uzyskujemy wgląd w zużycie i koszty. Ponadto wsparcie jest świetne; zespół jest zawsze dostępny, gdy jest potrzebny.

Erik Gozefoort Opti-Label Kierownik operacyjny

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo