>

Rösler Tyre Innovators zidentyfikowało ponad €78.000 rocznego potencjału oszczędności

Rösler Tyre Innovators GmbH & Co KG jest jednym z światowych liderów bieżnikowania opon EM. Pod marką Schelkmann, firma specjalizuje się w produkcji opon górniczych i opon EM do ładowarek kołowych i wywrotek oraz wozów przegubowych.

Odpowiedzialna produkcja, staranny recykling oraz zrównoważona konsumpcja energii i zasobów są w Rösler Tyres szczególnie ważne.

Prosta instalacja i szczegółowa analiza zużycia energii

Możliwość oszczędności na poziomie ponad €78.000

ROI w wysokości 22,5

Potrzeba

W kwietniu 2022 r. firma Rösler Tyre Innovators rozpoczęła współpracę z Sensorfact. Celem było uzyskanie dokładnych danych dotyczących zużycia energii na poziomie maszn, zidentyfikowanie marnotrawstw energii i przeprowadzenie analizy wydajności. Od tego czasu, platforma zarządzania energią Sensorfact oraz zainstalowane czujniki plug-and-play pomagają Rösler Tyre realizować te cele.

Rozwiązanie

Dzięki zainstalowaniu 20 czujników, Rösler Tyre Innovators monitoruje aktualnie 86% całkowitego zużycia energii elektrycznej. Dane zebrane przez inteligentne czujniki zostały przeanalizowane przez konsultantów energetycznych Sensorfact w celu identyfikacji potencjału oszczędności energii.

Wyniki

Dzięki szczegółowej analizie danych, Sensorfact znalazł dla Rösler Tyre Innovators oszczędności w wysokości €78.906 rocznie. Udało się osiągnąć imponujący zwrot z inwestycji na poziomie 22,5. Znaczna część znalezionych oszczędności nie wymagała dodatkowych inwestycji i ich wdrożenie było nieskomplikowane.

Opinia klienta

Nasz dział techniczny miał na początku pewne wątpliwości dotyczące wdrożenia systemu, ale instalacja okazała się być bardzo łatwa, a wyniki przeszły nasze oczekiwania. Możemy gorąco polecić Sensorfact.

Paul Rösler Rösler Tyre Innovators Dyrektor zarządzający

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo