>

Schoeller Allibert współpracuje z Sensorfact, aby obniżyć rachunki za energię elektryczną o ponad 10%

Schoeller Allibert jest liderem europejskiego rynku zwrotnych opakowań przemysłowych z tworzyw sztucznych. Z 12 zakładami produkcyjnymi i obecnością w 50 krajach od ponad 60 lat służy służy branży zrównoważonych opakowań.

 

 

Obniżenie rachunków za energię o ponad 10%

Monitorowane są ponad 4 lokalizacje produkcyjne

Wgląd w zużycie energii na poziomie maszyn

Potrzeba

Zwrotne opakowania transportowe odgrywają kluczową rolę w przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Większy obieg oznacza mniejszy ślad węglowy, a firma Schoeller Allibert przetworzyła ponad 50 000 ton plastiku na skrzynki i palety.

Bardziej wydajne wykorzystanie energii oznacza również mniejszą emisję dwutlenku węgla, dlatego firma Schoeller Allibert Belgium nawiązała współpracę z firmą Sensorfact, aby uzyskać lepszy wgląd w zużycie energii i zidentyfikować oszczędności w procesie produkcyjnym.

Rozwiązanie

Liczne czujniki zostały zainstalowane na różnych maszynach, takich jak wtryskarki, agregaty chłodnicze i sprężarki powietrza w zakładzie w Beringen w celu zbierania danych o zużyciu energii na poziomie maszyny.

Dane z czujników mogą być wykorzystywane nie tylko do uzyskiwania wglądu w zużycie energii, ale także do identyfikowania możliwości oszczędzania energii przez konsultantów ds. energii Sensorfact.

Rezultaty

Zidentyfikowano różne potencjalne oszczędności, w tym zapobieganie marnotrawstwu energii, poprawę współczynnika Cos-Phi, zapobieganie wyciekom sprężonego powietrza i zmniejszenie ciśnienia w układzie sprężonego powietrza.

Jochen Geurts, kierownik produkcji w Schoeller Allibert:

Po kilku miesiącach współpracy z Sensorfact udało nam się znacznie obniżyć nasze rachunki za energię o ponad 10% Jednak ważniejsze od oszczędności, które możemy osiągnąć jest uświadomienie mnie i moim kolegom dzięki twardym danym, dokąd tak naprawdę trafia nasza energia elektryczna i co możemy zrobić, żeby zmniejszyć naszą emisję.

Po pomyślnym rozpoczęciu współpracy systemy monitorowania Sensorfact zostaną również zakłady Schoeller Allibert w Polsce, Estonii, Francji i Holandii.

Powody, dla których klienci nas wybierają

Oszczędności znalezione przez Sensorfact przyczyniają się do obniżenia naszych rachunków za energię o ponad 10%

Jochen Geurts Schoeller Allibert Kierownik produkcji

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo