>

Soudal odkrywa możliwość zaoszczędzenia 31 tys. euro rocznie bez konieczności dokonywania wstępnych inwestycji

Soudal jest producentem klejów, czystych pianek i mastyksów zlokalizowanym w Belgii. Ich produkty są wykorzystywane w budownictwie, przemyśle i handlu detalicznym. Soudal działa w ponad 44 krajach, co czyni ich jednym z największych graczy na świecie w tej branży. Grupa Soudal traktuje zrównoważony rozwój jako jeden ze swoich podstawowych filarów. W ramach tej strategii, Soudal zakontraktował Sensorfact, w celu zmniejszenia zużycia energii podczas wytwarzania swoich produktów.

Możliwość zaoszczędzenia ponad 31 tys. euro rocznie

Brak wstępnych inwestycji

Wgląd w zużycie energii na poziomie maszyny

Początek

Jef Leysen, E-manager w Soudal, komentuje bezproblemowy proces wdrażania, przez który przeszli.

Od początku do końca produkt Sensorfact umożliwił nam uruchomienie wszystkiego bez konieczności wyłączania naszych maszyn. Byliśmy pod wrażeniem i bardzo zadowoleni z tego, jak łatwo to wszystko przebiegało, jak również z tego, jak szybko udało się nam uruchomić system.

Rozwiązanie

Pod koniec 2021 roku Sensorfact rozpoczął współpracę z Soudal, aby zapewnić większy wgląd w zużycie energii i wyeliminować przemysłowe marnotrawstwo energii. Od tego czasu Soudal używa platformy zarządzania energią Sensorfact i inteligentnych czujników do zbierania danych na poziomie maszyn. Inteligentne czujniki są zainstalowane na różnych maszynach, takich jak sprężarki powietrza, mieszalniki, maszyny napełniające, maszyny chłodzące i piece. Dzięki zainstalowaniu inteligentnych czujników na 27 maszynach zmierzono już prawie 40% całkowitego zużycia energii w jednym zakładzie.

Dane zebrane przez inteligentne czujniki zostały przeanalizowane przez konsultantów energetycznych Sensorfact w celu identyfikacji oszczędności energii. Zidentyfikowano różne potencjały oszczędnościowe, w tym zapobieganie marnotrawstwu energii i redukcję ciśnienia w systemie sprężonego powietrza.

Wyniki

Sensorfact odkrył, że Soudal może potencjalnie zaoszczędzić ponad 31.000 euro rocznie bez dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Marnotrawstwu energii można zapobiec poprzez całkowite wyłączenie maszyn, gdy nie są one używane, co może zaoszczędzić do 25 000 euro rocznie. Ponadto, poprzez zmniejszenie ciśnienia w systemie sprężonego powietrza o 0,5 bara można zaoszczędzić ponad 6000 euro rocznie.

 

Powody, dla których klienci nas wybierają

Nie spodziewałem się, że Sensorfact zidentyfikuje tak dużą ilość oszczędności bez konieczności dokonywania inwestycji. Niemal wszystkie ziddnyfikowane możliwości oszczędzania dotyczyły zmiany zachowań, nad którymi będziemy musieli ciężko pracować jako grupa, żeby mieć pewność, że poświęcamy im należytą uwagę. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z miłej współpracy.

Jef Leysen Soudal E-manager

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo