>

Vernay pokazuje, jak wgląd w energię na poziomie maszyny może być skutecznie wykorzystany do testów porównawczych

Vernay to globalna firma z siedzibą w Holandii. Produkują zawory dla różnych gałęzi przemysłu, w tym motoryzacyjnego, medycznego i poligraficznego. W ubiegłym roku firma Vernay Europe poszukiwała opłacalnego rozwiązania do monitorowania energii, aby uzyskać wgląd w zużycie energii na poziomie maszyny.

Na początku 2018 roku firma Sensorfact została wybrana jako partner oferujący efektywne kosztowo rozwiązanie do zarządzania energią. Dane dotyczące zużycia energii na poziomie maszyny umożliwiły im uzyskanie większej kontroli nad procesami i podejmowanie decyzji inwestycyjnych w oparciu o dane.

Szczegółowy wgląd w zużycie energii na poziomie maszyn

Zapewnienie większej kontroli nad procesami i protokołami

Decyzje inwestycyjne oparte na danych

Potrzeba

Wim Veelders, starszy inżynier ds. produkcji, utrzymania ruchu i obiektów w Vernay, jest odpowiedzialny za usprawnienie procesów operacyjnych i obniżenie kosztów produkcji. Poznał Sensorfact dzięki NRK, holenderskiej federacji przemysłu gumowego i tworzyw sztucznych, gdzie uczestniczył w spotkaniach grupy, w której firmy z branży gumowej i tworzyw sztucznych szukały sposobów na zmniejszenie zużycia energii.

Chcieliśmy umieścić czujniki energii na naszych maszynach, ale te systemy pomiarowe są dość drogie. Firma Sensorfact była w stanie zapewnić nam opłacalne rozwiązanie.

Rozwiązanie

Czujniki energii zostały umieszczone na różnych maszynach, takich jak wtryskarki, sprężarki powietrza, sprężarki chłodzące, kontenery chłodnicze i pompy. Instalowanie czujników na maszynach tego samego typu pozwala im porównywać dane i na ich podstawie podejmować decyzje inwestycyjne. Jeden z ich dostawców zaproponował nową maszynę, w której zastosowano nowy typ pompy hydraulicznej, co miało zmniejszyć zużycie energii przez maszynę o 50%.

Zainstalowaliśmy czujniki zarówno na starej, jak i nowej maszynie, aby zobaczyć efekt i stwierdziliśmy, że nowa maszyna faktycznie zużywała o 50% mniej energii niż starsza.

Raz zaobserwowano również sytuację odwrotną, gdzie to stara maszyna zużywała mniej energii niż nowa.

Rezultaty

Rozwiązanie Sensorfact w zakresie zarządzania energią pomaga Vernay uzyskać lepszy wgląd w przepływy energii, a zebrane dane wykorzystuje do budowania uzasadnień biznesowych dla nowych inwestycji.

Interesującym odkryciem było to, że dane dotyczące zużycia energii pozwoliły im uzyskać większą kontrolę nad swoimi procesami. Na przykład, jeśli zużycie energii nagle wzrośnie, może to wskazywać na zatkaną rurę z czynnikiem chłodniczym.

Współpracujemy z Sensorfact od prawie trzech lat i bardzo pozytywnie oceniam tę współpracę. System działa wspaniale, a wszelkie problemy są szybko rozwiązywane przez zespół wsparcia Sensorfact.

W celu zmierzenia i porównania wydajności zakładów produkcyjnych Vernay w różnych krajach, rozpoczęli oni prace nad stworzeniem globalnego indeksu efektywności zarządzania energią. Chcą również rozpocząć wdrażanie rozwiązań Sensorfact w innych lokalizacjach produkcyjnych, takich jak Włochy.
 

Powody, dla których klienci nas wybierają

Szczegółowe dane dotyczące zużycia energii pozwalają nam na benchmarking naszych maszyn, uzyskanie większej kontroli nad procesami i umożliwiają podejmowanie decyzji inwestycyjnych opartych na danych

Wim Veelders Vernay Starszy inżynier ds. produkcji, utrzymania ruchu i obiektów

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo