>

Vlassenroot oszczędza na kosztach konserwacji, zapobiegając awariom maszyn dzięki Sensorfact

Vlassenroot jest znanym producentem wysokiej jakości komponentów stalowych dla różnych gałęzi przemysłu. Firma zaczynała jako specjaliści od gięcia części do urządzeń dźwigowych, ale wyspecjalizowała się również w spawaniu wysięgników, podwozi i obrotnic. Obecnie Vlassenroot oferuje szeroki zakres usług obróbki metali, w tym cięcie, gięcie, spawanie, obróbkę skrawaniem, montaż i malowanie.

Posiadając zakłady w Belgii, Niemczech i Polsce, Vlassenroot jest uznanym producentem, który wykorzystuje innowacyjne technologie, aby pomagać klientom w spełnianiu trudnych wymagań.

Wgląd w nadchodzącą konserwację na poziomie maszyny

Ostrzeżenia o wibracjach odbiegających od normy

Zapobieganie awarii silnika elektrycznego

Potrzeba

Firma Vlassenroot korzystała już z systemu do zarządzania energią Sensorfact. Chcąc zapobiec nieplanowanym przestojom, spowodowanym awariami maszyn, a ponadto obniżyć ogólne koszty konserwacji, firma zdecydowała się na wdrożenie naszego systemu Predictive Maintenance. Obecnie Vlassenroot monitoruje stan swoich maszyn za pomocą czujników drgań Sensorfact i ma możliwość uwzględnienia tych danych w swoim pulpicie nawigacyjnym online.

Rozwiązanie

Vlassenroot posiada kilka stanowisk do gięcia z systemami hydraulicznymi, które są napędzane silnikami elektrycznymi. Sensorfact wyposażył te silniki w 10 czujników drgań, które mierzą wibracje i wysyłają dane do platformy online. Z naszą pomocą, Vlassenroot skonfigurował alerty, które ostrzegają w przypadku wykrycia wibracji odbiegających od normy. Alerty te umożliwiają zespołowi utrzymania ruchu na szybkie reagowanie na potencjalne potrzeby konserwacyjne lub zbliżające się awarie maszyn, zapobiegając w ten sposób przestojom.

Wyniki

Dzięki naszemu rozwiązaniu Predictive Maintenance, Vlassenroot otrzymuje na czas powiadomienia o wszelkich wibracjach odbiegających od normy, umożliwiając firmie przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej i oszczędność na kosztach konserwacji.

W konkretnym przypadku, po wymianie wirnika w silniku elektrycznym, wykryto silne wibracje rezonansowe, wskazujące, że maszyna ulegnie awarii w ciągu kilku miesięcy. Dzięki ponownemu wyważaniu wirnika, rezonans został zredukowany, co znacznie wydłużyło żywotność silnika.

Obecnie Vlassenroot wyposaża swoje zakłady w kolejne czujniki drgań, aby jeszcze dokładniej badać maszyny i zwiększać efektywność i oszczędności na konserwacji maszyn.

Cytat

Kluczową jest dla nas możliwość monitorowania danych ze wszystkich źródeł na jednej platformie. Sensorfact oferuje możliwość wglądu we wszystkie informacje razem na swojej platformie online i co więcej, znalazł bardzo wnikliwy sposób dostarczania szytych na miarę zaleceń analityków na temat każdego z strumieni danych.

Hans Peeters Vlassenroot Kierownik ds. utrzymania ruchu

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo