>

Wgląd w wykorzystanie energii w trybie czuwania i potencjalne oszczędności energii

Grupa GEA jest jedną z wiodących światowych firm w branży spożywczej. Dostarczają technologię dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak przetwórstwo spożywcze i wiele innych.

Holenderskie biuro GEA, wcześniej GEA Grasso, poszukiwało rozwiązania umożliwiającego uzyskanie wglądu w zużycie energii w swoim zakładzie produkcyjnym w 's-Hertogenbosch. Fabryka produkuje sprężarki chłodnicze dla branży chłodniczej. Po udanej instalacji czujników na kluczowych maszynach, GEA otrzymuje teraz cenne informacje na temat ich zużycia energii.Ciekawe możliwości oszczędności znaleziono głównie dzięki wykorzystaniu energii w trybie czuwania.

Wgląd w zużycie energii na poziomie maszyny

Oszczędności w wysokości 7700 euro w skali roku

Wgląd w straty mocy w trybie czuwania

Potrzeba

Jako koordynator techniczny w GEA Refrigeration Netherlands N.V., Ruud Heuvel jest odpowiedzialny za utrzymanie i zarządzanie zakładem produkcyjnym oraz powiązanymi mediami. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadzono szereg audytów energetycznych, ale dostarczyły one niewiele informacji na temat potencjalnych oszczędności i strat mocy w trybie czuwania.

Mamy zakład przemysłowy z dużą ilością maszyn elektrycznych, dlatego ważne jest, aby zoptymalizować nasze wykorzystanie energii i zapobigać niepotrzebnemu marnowaniu energii. Sensorfact daje nam tę istotną wiedzę.

Rozwiązanie

Po wybraniu najciekawszych maszyn zainstalowaliśmy kilka czujników energii, m.in. przy obrabiarkach, kabinach lakierniczych i suszarniach. Chcieli oni głównie uzyskać wgląd w rozkład zużycia energii.

Instalacja sprzętu jest prosta, a uzyskane dane można łatwo zinterpretować za pomocą oprogramowania Sensorfact.

Rezultaty

Głównym (i zrealizowanym)  celem inwestycji w rozwiązanie oferowane przez Sensorfact było uzyskanie wglądu w zużycie energii na poziomie maszyn. Dane te służą między innymi do tworzenia raportów zarządczych. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że niektóre maszyny były niepotrzebnie wyłączane – te spostrzeżenia pozwoliły nam zaoszczędzić 7700 euro rocznie.

Dzięki Sensorfact zgromadziliśmy cenne informacje na temat naszego zużycia energii przez ostatnie dwa lata. Spodziewamy się, że w nadchodzących latach nasza inwestycja w rozwiązania Sensorfact będzie się nadal zwracała z nawiązką.

Powody, dla których klienci nas wybierają

Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. Zgromadziliśmy już dwa lata cennych danych o naszym zużyciu energii

Ruud van den Heuvel GEA Koordynator Działu Technicznego

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo