>

Wysoki potencjał oszczędności energii elektrycznej dla Galvanotechnische Oberflächen

Galvanotechnische Oberflächen (GtO) jest jednym z wiodących dostawców w dziedzinie powlekania powierzchni i ochrony antykorozyjnej oraz ważnym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego i metalowego.

GtO jest częścią KAP AG, która zatrudnia 2900 osób na całym świecie i posiada 28 oddziałów w 12 krajach.

Wysoki potencjał oszczędności

Proste do wdrożenia możliwości oszczędzania

ROI na poziomie 6,7 w pierwszym roku

Potrzeba

Integralną częścią strategii korporacyjnej jest kompleksowy, zrównoważony program rozwoju, którego cele mają zostać osiągnięte do 2025 roku. W ramach tej strategii GtO współpracuje obecnie z Sensorfact w celu zwiększenia efektywności energetycznej i unikania marnotrawstwa energii.

Rozwiązanie

W maju 2022 r. firma GtO rozpoczęła współpracę z Sensorfact, aby uzyskać lepszy wgląd w zużycie energii i zmniejszyć straty energii w produkcji. To partnerstwo umożliwiło firmie wykorzystanie oprogramowania Sensorfact i czujników typu plug-and-play do gromadzenia danych na poziomie maszyn. Czujniki zostały zainstalowane na różnych maszynach, m.in. sprężarkach, pompach, piecach do wyżarzania, sprężarkach.

Davor Rajnovic, Dyrektor Zarządzający:

Instalacja została wykonana bardzo szybko, a przy tym nie musieliśmy zatrzymać produkcji. Byliśmy pod wrażeniem łatwości wdrożenia tego rozwiązania.

20 czujników monitoruje obecnie 40% całkowitego zużycia energii.

Rezultaty

Konsultanci energetyczni z firmy Sensorfact przeanalizowali zebrane dane w celu zidentyfikowania możliwości oszczędności. Znaleziono kilka możliwości oszczędności, takich jak obniżenie ciśnienia i usunięcie nieszczelności w systemie sprężarek.

Firma Sensorfact zidentyfikowała roczny potencjał oszczędności w GO, realizując zwrot z inwestycji na poziomie 6,7 w pierwszym roku.

Powody, dla których klienci nas wybierają

Byliśmy zaskoczeni, że Sensorfact zidentyfikował tak wiele łatwych do wdrożenia możliwości oszczędności. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i polecamy Sensorfact każdemu

Davor Rajnovic Galvanotechnische Oberflächen Dyrektor Zarządzający

Zacznij oszczędzać już dziś

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zaoszczędzić na energii, czy uniknąć kosztownych konserwacji, możemy pokazać, jak nasze inteligentne rozwiązanie monitorujące przyniesie korzyści Państwa zakładowi. Nie czekajcie dłużej i zacznijcie oszczędzać czas i pieniądze już teraz.

Zamów bezpłatne demo